Apartmány Karlov pod Pradědem Bystřina
Česky    English
Rozcestník
Úvod
Poloha
Rozcestník
Ubytování
Ceník
Kontakt
Výlety
Rozcestník
Výlety

V Jeseníkách se v jakoukoliv roční dobu nabízí velké množství míst, kam vyrazit za zábavou a za poznáním - v létě můžete využít jednu z mnoha značených turistických a cyklistických tras, vyrazit na houby nebo borůvky, v zimě máte na výběr z několika desítek sjezdovek a udržovaných tratí pro běžkaře.

Mapa turistických tras    Mapa sjezdovek
Mapa turistických tras Mapa sjezdovek

Mezi nejlákavější letní turistické cíle patří Ovčárna (1300 m), kam se dostanete pěšky nebo na kole po naučné stezce Slezská cesta, která částečně prochází chráněnou krajinou oblastí. Část cesty vede lavinovou oblastí, v zimě je proto uzavřena. Z Ovčárny již vede mnoho dalších cest na zajímavá místa (Praděd, Švýcárna, Petrovy kameny atd.).

Pojedete-li za lyžováním, jste v cíli. Nemusíte už nikam dál. Přímo za parkovištěm u domu je první sjezdovka, vedle ní jsou pak další. Tyto sjezdovky jsou každodenně upravovány, některé jsou vybaveny osvětlením, takže lyžování je možné až do 21 hodin. V případě nepříznivých sněhových podmínek nebo pro náročnější lyžaře jsou připraveny sjezdovky na Ovčárně, kam se pohodlně dopravíte Ski-busem se zastávkou vzdálenou jen několik desítek metrů od apartmánů.

Několik tipů na výlet:

Petrovy kameny, v pozadí Praděd    Hrad Bouzov
Petrovy kameny, v pozadí Praděd

Hrad Bouzov

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně    Zámek Velké Losiny
Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Zámek Velké Losiny

Výlet na hřebeny    Petrovy kameny a Praděd v zimě
Výlet na hřebeny

Petrovy kameny a Praděd v zimě